Kocsiba zártuk a kulcsot? Egyáltalán lehetséges?

A mai modern autók esetén azt gondolhatnánk, hogy a kocsiba nem lehet már belezárni a kulcsot, mint régen. De mi is az igazság? Megeshet ez még velünk vagy nem? Nos, régen, amikor az autózárakat manuálisan kapcsoltuk be, mert nem volt központi zár, akkor ez gyakran megesett, hiszen, ha véletlen a kocsiba hagytuk a kulcsot, és aztán manuálisan minden zárat bezártunk, akkor bizony a kocsiba maradhatott a kulcs, ez pedig nagy gondot jelentet, mert nem lehetett kinyitni máshogy, csak ugye a kulccsal, ami a kocsiban van, esetleg pótkulccsal, ami meg nem mindig elérhető.

Manapság már a legtöbb autóhoz van központi zár, és az is általános, hogy nem manuálisan zárjuk a zárakat az autón, hanem kulccsal. Viszont a központi zárak esetében is van olyan autó, ahol ha kinyitjuk az autót, magától visszazáródik, ha nem nyúlunk az ajtókhoz. Ilyenkor viszont esélyes, hogy a kulcs nálunk van, és nem az autóba ugyebár. Persze nagyon kacifántos módon, a véletlenek közjátékának köszönhetően megeshet, hogy a kulcs mégis bezáródik, de erre nagyon kevés az esély a mai autók esetében.

Mit tehetünk, ha ez megtörténik?

Ha idős autónk van, ahol esetleg nincs központi zár, akkor viszont valós a probléma. Ilyen autóból már viszonylag kevés van, de még akad a közlekedésben, így nem árt tudni, hogy mit tehetünk. Amit egyáltalán ne tegyünk, hogy betörjük valamelyik üveget. Ez egy nagyon drasztikus és költséges megoldás. Régen persze ez tűnt az egyetlen lehetőségnek, de a mobiltelefonok és a szélessávú internet világában, amikor pillanatok alatt tudunk szerelőt is hívni, ez egy rossz megoldás, semmiképp se tegyük.

Az egyetlen jó megoldás, ha a pótkulcs elérhetetlen, hogy felhívunk egy szerelőt, aki a zár megrongálása nélkül megpróbálja kinyitni az autónkat. A kérdés persze az, milyen szerelőt hívjunk? Érdemes tenni egy próbát a zárszerelővel, és megkérdezni, hogy tud-e segíteni a problémánkon. Amennyiben nem, akkor az autószerelő számát tárcsázzuk, mert akkor ő lesz az emberünk.